Góry to jeden z najbardziej majestatycznych i niezwykłych widoków, jakie każdy człowiek ma możliwość oglądać. Zachwycają swoją wielkością, kształtami i otaczającą je przyrodą. Przyglądanie się tym potężnym gigantom sprawia, że w sercu pojawiają się dwa uczucia: respekt i fascynacja przepełniające każdą komórkę ciała. Naprawdę trudno z myśli wyrzucić ten obraz. Góry przez wieki były natchnieniem dla pisarzy, poetów czy malarzy, którzy doceniali ich tajemniczość i dostrzegali grozę kryjącą się za malowniczymi pejzażami. To również motyw, z którego często korzystają projektanci wnętrz. Obraz z górami w postaci tryptyku to jeden z modniejszych dodatków wnętrzarskich. Dlaczego?
Ozdabianie ścian obrazami ma bardzo długą tradycję. Oczywiście nie wszystkim musi się podobać taki dodatek, jednak odpowiednio dobrany pejzaż nadaje wnętrzu wyjątkowy klimat. Obecnie często sięga się po nowoczesne obrazy, które tak naprawdę prezentują zdjęcie na płótnie. A gdyby podejść do tematu nieco bardziej staroświecko i postawić na obraz z górami malowany akwarelami. Rozcieńczony w wodzie pigment sprawia, że kreska widoczna na obrazie jest niezwykle delikatna i rozmyta. Kolory wydają się niemalże wodniste, malarze często sięgają po pastelowe odcienie. W przypadku obrazów malowanych akwarelami niezwykle ważny jest materiał, który pokrywa się farbami. To właśnie faktura papieru ma największy wpływ na ostateczny wygląd dzieła. Natura wyrażona akwarelami wygląda tajemniczo i romantycznie. Nie ma wątpliwości, że obraz z motywem gór malowany tą techniką zachwyci wszystkich miłośników wielkich, pokrytych śniegiem gigantów.
Do wykreowania artystycznego wizerunku gór może posłużyć również izolinia, której ułożenie stwarza niezwykle nietypowy obraz. Góry w takim wydaniu kojarzą się przede wszystkim z nauką, na przykład matematyką lub geografią, a co za tym idzie “pejzaż” ten idealnie pasuje do męskiego gabinetu. To abstrakcyjne spojrzenie na przyrodę jest niezwykle ciekawą propozycją dla wszystkich osób, które poszukują czegoś wyróżniającego się na tle innych dodatków. Izolinia jest to krzywa, która łączy ze sobą punkty o jednakowych wartościach liczbowych. To właśnie na mapach można zaobserwować izolinie, które tworzą dziwne i często zaskakujące kształty. Wyobraźcie sobie góry, doliny i pagórki przedstawione za pomocą kolorowych lub czarnych izolinii - to wszystko na beżowym tle. Można też odwrócić barwy - wybrać obraz, na którym izolinie będą białe, a tło będzie czarne. Jak widać, obraz z górami może idealnie wpisać się w nowoczesne i nieco “zimne” wnętrza.
Ściany mają to do siebie, że nie mogą pozostawać całkiem puste. Jedni wieszają na nich ramki ze zdjęciami, inni zegary, a dla jeszcze innych jedynym słusznym rozwiązaniem jest obraz. Góry to niezwykle wdzięczna tematyka, która pasuje do wielu stylów wnętrzarskich i motywów przewodnich. Z jakimi jednak komponuje się najlepiej? Zdjęcie na płótnie przedstawiające góry porośnięte gęstym lasem będzie idealnie komponowało się ze stylem skandynawskim i rustykalnym. Te dwa style uwielbiają kolory ziemi i właśnie z tych barw najczęściej korzystają projektanci wnętrz. Obraz przedstawiający czubek góry na tle gwieździstego nieba będzie dobrze wyglądał w męskiej sypialni, w której głównym motywem przewodnim jest kolor granatowy. Wzniesienia pokryte śniegiem będą pasowały do pomieszczeń, w których przeważać będzie biel, czerń i dla rozweselenia dodatki w kolorze golden rose. Jak widać, nasze pasje i tęsknoty może przedstawiać piękny obraz. Góry to motyw, który nigdy nie przestanie być modny, dlatego warto zainwestować w ciekawy pejzaż na płótnie, który będzie towarzyszył nam przez lata.