Darmowa dostawa
90 dni na zwrot

Orchidea - kwiat z rodziny storczykowatych jest jedną z najbogatszych, jeśli idzie o gatunki, roślin. Jakiś czas temu mało kto mógł pozwolić sobie na zakup większej ilości tych kwiatów ze względu na ich wysoką cenę i małą dostępność. Obecnie nie ma chyba domu, w którym nie pyszniłby się w doniczce ten królewski kwiat. Już w starożytności urzekały swą urodą i tajemniczością. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że słowo, od którego pochodzi nazwa tego kwiatu, wywodzi się z języka greckiego i oznacza pewien szczegół anatomiczny męskiego ciała. Orchidea nie jest zbyt wymagającym kwiatem, ale trochę trzeba się nią poopiekować. Tym, którzy nie mają na to czasu, pozostają obrazy ze storczykami. Prawie w każdym domu wisi jakiś obraz. Orchidea jako temat to znakomity pomysł.

Filtruj:

Nie znaleziono nic spełniającego ustawione kryteria filtrowania

Jaki wybrać obraz? Storczyk pojedynczy czy w towarzystwie? 

Przed ponad stu laty pewien angielski lord za jeden z egzemplarzy orchidei zapłacił ogromną jak na owe czasy sumę 1000 funtów. Nie trzeba mieć tak ogromnych pieniędzy, aby kupić obraz. Orchidea na obrazie może być równie piękna jak ta żywa. Storczyki mają kilkaset odmian kolorystycznych, od białych i żółtych poprzez różne odcienie różu, ciemnobordowe, a nawet czarne. Niektóre potrafią się upodobnić do owadów. I takie właśnie kwiaty możemy sobie zafundować, kupując obrazy ze storczykami. W kolekcji obrazów z tymi niezwykłymi kwiatami znaleźć można dzieła w stylu klasycznym, minimalistycznym lub nowoczesnym. W zależności od gustu obraz “Orchidea” może prezentować pojedynczy kwiat, gałązkę obsypaną drobnymi kwiatami lub wielokolorową kompozycję. Jeżeli mamy do dyspozycji dużo miejsca, możemy pokusić się o zakup wieloczęściowego obrazu, dyptyku, tryptyku lub dzieła o wielkim formacie, na którym pojedynczy, powiększony kwiat orchidei z delikatnymi kroplami rosy prezentuje się szczególnie pięknie. Oryginalną kompozycję tworzy ten kwiat z innymi elementami, np. kamieniami, pędami bambusa czy liśćmi hibiskusa. Obraz “Orchidea” może mieć kompozycję pionową lub poziomą. Zastanawia natomiast fakt, że rzadko kiedy na takim płótnie kwiaty orchidei ułożone są w ozdobnym naczyniu. Być może na taki stan rzeczy wpływ ma fakt, że pierwszym naczyniem dla storczyka dawno temu były ludzkie czaszki, ale pewniejsze jest to, że uroda storczyka nie potrzebuje dodatkowej oprawy. Szczególny zachwyt mogą budzić dzieła przypominające barwną, egzotyczną tkaninę. Oprawione w odpowiednią ramę będą bardzo oryginalną ozdobą każdego pomieszczenia. 

Obraz “Storczyk” w kuchni? Jak najbardziej! 

Nie ma pomieszczenia, w którym nie może zawisnąć obraz z wizerunkiem storczyka. Ogromny tropikalny kwiat świetnie będzie wyglądał w minimalistycznym wnętrzu, w którym z braku innych ozdób może i powinien odgrywać rolę aktora pierwszego planu. Do białego, eleganckiego salonu kosmetycznego pasować będzie inny obraz. Storczyk z delikatnymi, białymi płatkami w towarzystwie zielonych pędów bambusa doda takiemu miejscu splendoru. Wspomniany już obraz “Storczyk i kamienie” to idealny dodatek do jakże obecnie popularnych salonów SPA. Delikatne pastele dodają uroku każdej sypialni, pozwolą zasypiać w spokoju i budzić się z poczuciem zachwytu nad otaczającym nas pięknem. Do salonu o ciemnych ścianach można polecić jeszcze inny obraz. Orchidea o ogromnych, białych płatkach w 3D zrobi piorunujące wrażenie na każdym z naszych gości. A co z tytułową kuchnią? Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby dzieło ze storczykami zawisło w kuchni. Na pewno najlepiej taki obraz będzie się prezentować w monochromatycznej kuchni, ale i do kuchni w stylu rustykalnym można przemycić obrazek niewielkich rozmiarów, zwłaszcza jeśli będą na nim drobne, pasujące do kolorystyki pomieszczenia kwiatki. Każdy, niezależnie od wykształcenia, płci i poglądów politycznych tęskni za odrobiną luksusu. Takie poczucie dają z pewnością storczyki, a zatem... ruszajmy do sklepu.


W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie korzystamy z plików cookies. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień w przeglądarce i wyłączyć opcję ich zapisu. Ze szczegółowymi informacjami zapoznasz się tutaj: polityka prywatności. OK